TR

Som TR er man forbindelsesled mellem Danmarks Lærerforening og medlemmerne vedrørende foreningspolitiske og -tekniske spørgsmål. Man arbejder således indenfor de beslutninger og retningslinjer, som Danmarks Lærerforening opstiller.

I TR-håndbogen finder du redskaber og informationer, som du kan bruge i dit daglige arbejde som tillidsrepræsentant. Håndbogen giver en grundig indføring i stort set alle de emner, du kan støde på i dit arbejde som tillidsrepræsentant.
Link til TR-håndbogen

 

Her kan du finde en oversigt over TR i kredsen:

 

Strandgårdskolen
Ishøj Søvej 200, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 73 58 61
Tillidsrepræsentant
Jakob Rossing
E-mail: jakobrossing@gmail.com
TR-Suppleant
Katrine Klammer 
E-mail: katrine@klammer.dk

 

Vejlebroskolen
Vejledalen 1, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 73 88 32
Tillidsrepræsentant
Alice Taasby
E-mail: alicetaasby@jubii.dk 
TR-Suppleant
Hanne Larsen-Jensen 
E-mail: Hanne.Larsen.jensen@gmail.com

 

Vibeholmskolen
Vibeholms Vænge 129, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 73 20 44
Tillidsrepræsentant
Morten Brandt Risager 
E-mail: morten.b.risager@gmail.com 
TR-Suppleant
Charlotte Aagaard Munch 
E-mail: chmu@dlf.org

 

Gildbroskolen
Gildbrovej 39, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 73 35 11
Tillidsrepræsentant
Birgitte Tøjberg 
E-mail: toejberg@hotmail.com
TR-Suppleant
Susan Hultengren
E-mail: shultengren@hotmail.com

 

Ishøj skole
Ishøj Bygade 74, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 99 13 70
Tillidsrepræsentant
Claus Boe Rasmussen 
E-mail: claus.riber@get2net.dk
TR-Suppleant
Merete Westerdahl 
E-mail: mewesterdahl@gmail.com

 

Ishøjgård
Ishøj Søndergade 13, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 99 40 05
Tillidsrepræsentant
Kirsten Galsgaard
E-mail: galsgaardkirsten@yahoo.dk
TR-Suppleant
Vakant

 

Kirkebækskolen
Kløvervænget 51, 2625 Vallensbæk
Tlf +45 43 66 05 50
Tillidsrepræsentant
Kris Kolbjørn Nielsen
E-mail: vinderen@sol.dk

TR-Suppleant
Rikke Aagaard Larsen 
E-mail: rikkeaal@gmail.com

 

Center for Børn og Forebyggelse (tidligere PPR):                             
Ishøj Store Torv 20, 2635 Ishøj
Tlf +45 43 57 74 10
Tillidsrepræsentant
Annemette Rasch 
E-mail: annemette.rasch@live.dk
TR-Suppleant
Connie Henriksen 
E-mail: conniehenriksen@hotmail.com

 

UU Center Syd
Vejlebrovej 65, 2635 Ishøj
Tlf +45 4353 2038
Tillidsrepræsentant
Erik Sønderlev 
E-mail: esn@uu-centersyd.dk
TR-Suppleant
Anders Aakjær Lassen 
E-mail: ala@uu-centersyd.dk